Betónové oplotenie je vynikajúcim riešením pre zabezpečenie a označenie vášho pozemku. Ak sa rozhodnete pre montáž sami, nasledujte tieto kroky, ktoré vám pomôžu dosiahnuť profesionálne výsledky. Nezabudnite, že každý detail a správna montáž sú kľúčové pre dlhotrvajúcu kvalitu vášho plotu.

Krok 1: Vytýčenie a vymeranie trasy

Začiatkom celého procesu montáže betónového plotu je dôležitý prvý krok - vytýčenie a vymeranie trasy. Tento krok je základným predpokladom pre presnú a úspešnú inštaláciu plotu.

S ohľadom na variabilitu terénu je dôležité si určiť umiestnenie stĺpikov betónového plotu. Na to slúžia kolíky, ktoré použijete na vytýčenie smeru a trasy. Pomocou špagátu potom zabezpečíte správnu výšku plotu, čo je kľúčovým faktorom pre jeho presnú montáž.

Presné vytýčenie a vymeranie trasy zabezpečuje, že betónový plot bude postavený na správnom mieste a bude mať správnu výšku. Tento dôkladný prvý krok je nevyhnutný pre celý proces inštalácie.

ako montovat plot 1
ako montovat plot 2

Krok 2: Výkop a umiestnenie stĺpikov

Po správnom vytýčení trasy nasleduje druhý krok - výkop a umiestnenie stĺpikov. Tento krok je kľúčovým bodom v procese montáže betónového plotu, pretože zabezpečuje jeho stabilitu a spoľahlivosť.

Výkop je vyhlbený podľa rozmerov stĺpikov v šírke a dĺžke. Pre optimálnu stabilitu by mali stĺpiky zasahovať do hĺbky najmenej 70 cm. Po vykopaní výkopu usadíte stĺpiky do vytvorených otvorov a zaistíte ich tak, aby boli kolme k zemi.

Je dôležité poznamenať, že v niektorých prípadoch sa odporúča zabetónovanie stĺpikov pre dosiahnutie maximálnej pevnosti. Tento krok zabezpečuje, že stĺpiky budú pevne zakotvené a odolajú zaťaženiu plotu. Výber medzi zeminou a betónom závisí od konkrétnych podmienok terénu a odporúčaní výrobcu betónových plotov.

Správne umiestnenie stĺpikov je kľúčovým prvkom pre celkovú stabilitu a trvanlivosť betónového plotu, a preto by malo byť vykonané s presnosťou a starostlivosťou.

Krok 3: Montáž plotových dielcov

Po úspešnej inštalácii stĺpikov prichádza na rad tretí krok - montáž plotových dielcov. Tento krok je kľúčovým pre dokončenie plotu a zabezpečuje jeho stabilitu a spoľahlivosť.

Na uľahčenie procesu montáže môžete použiť 2-metrovú vodováhu na kontrolu výšky a prípadné dorovnanie stĺpikov. Správna výška je dôležitá pre celkový vzhľad a funkčnosť plotu.

Potom nasunieme plotové dielce medzi stĺpiky. Dôležité je, aby boli dielce správne zarovnané a pevne usadené. V prípade, že potrebujete dodatočné utvrdzovanie alebo zabránenie pohybu dielcov, môžete použiť tesniacu penovú hmotu alebo cementové lepidlo. Tieto materiály nielen vyrovnajú dielce, ale aj zabezpečia ich fixáciu.

Montáž plotových dielcov je kritickým krokom pre celkový vzhľad a pevnosť betónového plotu. Dôkladná a presná montáž zabezpečuje, že váš plot bude spoľahlivý a bude slúžiť svojmu účelu dlhé roky.

ako montovat plot 3
ako montovat plot 4

Dôležité pokyny pre manipuláciu

Pri manipulácii s betónovými dielcami je dôležité dodržiavať určité pokyny, aby ste predišli poškodeniu plotu a zabezpečili bezpečnosť vás aj vašich dielcov.

Pri skladovaní dielcov vo vzpriamenej polohe na pevnom podklade zabezpečíte, že nebudú deformované a budú pripravené na inštaláciu. Týmto spôsobom sa vyhnete nežiaducim problémom s deformáciami alebo trhlinami v betóne.

Keď pristúpite k prenášaniu dielcov, dôležité je držať ich za bočné strany a nie za ozdobné konce. To zabezpečí, že dielce budú stabilné a nebude dochádzať k poškodeniu ich dekoračných prvkov. Dielce by mali byť prenášané vo vzpriamenej polohe, aby sa predišlo nežiaducemu poškodeniu alebo deformácii.

Oprava poškodených dielcov

V prípade poškodenia betónového dielu je oprava pomerne jednoduchá. Malé poškodenia môžete jednoducho dobetonovať. Ak ide o väčší kus, môžete ho jednoducho vymeniť za nový diel betónového plotu.


S týmito krokmi a pokynmi môžete úspešne nainštalovať a udržiavať svoje betónové oplotenie. Dôkladná montáž a údržba zabezpečí, že váš betónový plot bude slúžiť dlhé roky a poskytne vám bezpečnosť a estetiku, ktorú potrebujete.

 

 

 
DEBRA BA s.r.o. - výstavný priestor
Vápenka, Devínska Nová Ves
84107  Bratislava - Slovensko
GPS: 48°12'18.3"N 17°00'02.3"E
GPS: 48.205070, 17.000631 (desatinný systém)
BANKOVÉ SPOJENIE
CSOB banka a.s.
IBAN : SK73 7500 0000 0040 2434 8894
BIC : CEKOSKBX
IČO : 47604328
DIČ : 2023998196
IČ DPH : SK2023998196
OR SK : Oddiel: Sro, vložka číslo: 96069/B
TEL : +421 903 400 669
TEL : +421 903 400 669 (fakturácia)
E-MAIL : info@ploty-bratislava.com

© DEBRA BA s.r.o.
Kontakt: info@ploty-bratislava.com | Tel: +421 903 400 669

created by: Marek Sarvas